Youtube si asi představovat nemusíme. Každý zná tuto webovou stránku, která se za posledních let stala velkým hitem jak mezi dětmi, mladistvými, tak dospělými až po důchodce. Video s oblíbenu tématikou zde najde každý. Od pohádek, dokumentů, přes recenze, názory až po gaming (neboli hraní her), či cestování. Mnoho z těchto uvedených témat zprostředkovávají Youtubeři, čili lidé, kteří zde nahrávají videa a tím se také mnohdy živí.
youtube logo

Ovšem jako každé jiné zaměstnání i toto přináší mnohé výhody a nevýhody. Pro mnohé lidi, a hlavně děti vypadá tato práce jako vysněné povolání, protože se na celou práci dívají dost povrchně a nepřemýšlejí nad tím, co se za tím vším skrývá a že to celé není jen o tom, že si člověk sedne, něco řekne, nahraje video na stránku a peníze se jen pohrnou.

 
Jaké jsou tedy výhody tohoto povolání?

1.       Budete páni svého času. Je jen na vás, kdy budete natáčet, co budete natáčet a kolik toho natočíte.

2.       Pokud to všechno budete dělat, protože vás to baví a budete v tom úspěšní, vaše práce bude vaším koníčkem a to je snem snad každého.

3.       Youtubeři, kteří mají malé děti mají výhodu v tom, že mohou obrovskou část svého času věnovat času s nimi. Nemusí se starat o to, kdo zavede děti do školky, kdo je uloží ke spánku, kdo jim dá oběd.

4.       Jestli se rozhodnete natáčet v anglickém jazyce, máte větší šanci na úspěch i v zahraničí, což přináší větší množství sledujících, fanoušků a tím pádem i větší peníze.

 objektiv kamery
A co nevýhody?

Ač se to nezdá, je zde velké množství nevýhod, které dost možná velkou část lidí odradí, až si je uvědomí.

1.       Výše jsme uvedli, že jste páni svého času a zařadili to mezi pozitiva, jenže pro mnohé lidí může být tohle velký problém. Tím, že si vše můžete rozvrhnout podle sebe vás nikdo do ničeho netlačí a je to tedy vše o vašem svědomí a organizaci času. Může být tak mnohdy těžší donutit se začít na něčem pracovat.

2.       Prorazit v této branži je těžší, než se zdá. Dnes už natáčí videa každý, ale málokomu se podaří více prorazit a stát se „populárním“. Může se totiž stát, že vaše videa se budou líbit 10 lidem a 30 dalších vám dá palec dolů.

3.       Internet přináší se vším pozitivním i to negativní jako jsou ošklivé komentáře pod vaším videem, které mají za úkol jen a pouze ubližovat. Proti tomu vám nikdo nepomůže, setkáte se s nimi vždycky.

4.       Jakmile se rozhodnete ukázat světu vaše soukromí, nebude už cesty zpět. Sledující se nebudou ostýchat neříct vám jejich názor ať už bude hezký nebo ne.    

17.9.2018